You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Technologia

Produkcja domów drewnianych

Technologia domów firmy PAMAR opiera się na konstrukcji domu z bala o wybranej grubości, łączonego na pióro-wpust, lub konstrukcji szkieletowej. Drewno używane do produkcji ścian jest zawsze starannie segregowane, suszone komorowo, czterostronnie strugane oraz impregnowane, aby zapewnić jak najwyższą jakość domu. Drewno używane do budowy domów to sosna, świerk lub modrzew (najdroższy, ale najtrwalszy i najpiękniejszy gatunek drewna).

Zobacz więcej w galerii...
Montaż

Nasze domy montowane są przez dwie ekipy wykwalifikowanych i doświadczonych cieśli. Ściany, strop i konstrukcja dachu mogą powstać już w przeciągu 1-2 tygodni, natomiast całkowity okres montażu zależy od wielkości domu.

Zobacz więcej w galerii...
Izolacja i Instalacje

Domy drewniane izolowane są jednocześnie wełną mineralną od zewnątrz i ekologiczną celulozą isofloc F od wewnątrz. Innowacyjna konstrukcja ścian zewnętrznych i podwójne ocieplenie pozwala na całkowite wyeliminowanie mostków termicznych. Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, czy gazowe prowadzone są wewnątrz ścian, dzięki czemu nie są widoczne po wykończeniu domu. Prace te są prowadzone równolegle z montażem domu. Ściany domu po przeprowadzeniu instalacji i ociepleniu są wykańczane drewnianą deską obiciową lub płytą kartonowo-gipsową, według życzeń klienta.

Zobacz więcej w galerii...
O celulozie ISOFLOC

Isofloc F to sypki, ekologiczny materiał izolacyjny z celulozy, wykorzystywany do dociepleń domów jednorodzinnych – zarówno ścian jak i poddaszy użytkowych oraz nieużytkowych. Co ciekawe, często jest wykorzystywany do ocieplania zabytkowych pałaców, kamienic czy kościołów. Isofloc F stosowany jest również powszechnie jako docieplenie stropodachów w budynkach wielorodzinnych. Celuloza jako materiał izolacyjny stosowana jest już od początku XX wieku. Jej zalety to przede wszystkim bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła Λ, odporność na rozwój pleśni, wysoka klasa reakcji na ogień, wysoka zdolność tłumienia dźwięków oraz ekologiczne pochodzenie. Isofloc F jest najwyższej klasy produktem szwajcarskiego koncernu. Staranna selekcja surowców do produkcji celulozy oraz idealnie dobrana mieszanka dodatków chemicznych sprawia, że isofloc F nie ma sobie równych wśród pozostałych materiałów z celulozy

Zobacz film 1...
Zobacz film 2...